Квалификация

На 20.11.2025 г. в ПГТЕ се проведе вътрешноинституционално обучение на тема „Инсталиране и отстраняване на проблеми при работа с мултифункционално устройство“. Обучението протече в две части: присъствена и електронна.
Повече можете да прочетете на следния линк

На 19 декември 2025 г. в ПГТЕ се проведе вътрешноинституционално обучение на тема „Мотивация и подкрепяща среда срещу отпадането от училище“. Присъстваха18 педагогически специалисти. Водещ на обучението беше госпожа Соня Младенова. Повече прочетете на линка

На 9 януари се проведе обучение на преподавателския екип на тема „Готови за инспектиране – управление на качеството и подготовка на образователната институция“. Обучителният процес беше организиран и реализиран от Ню Едюкейшън Център. На обучаемите беше присъден 1 кредит. Повече за обучението може да прочетете тук

В периода от 29.01.2026 г. до 30.01.2026 г. бе проведено планираното вътрешноинституционално обучение на тема: „Мотивиране на учениците за учене“ с лектор госпожа Илияна Аврамова. Обучението съчета присъствена теоретична част и практическа неприсъствена работа.
Повече можете да прочетете на следния линк

На 06 март 2026 г. в ПГТЕ „Христо Ботев“ се проведе вътрешноучилищно обучение на тема:
„Модели за поведение и тренинги за социално-емоционална подкрепа на ученици и педагогически специалисти в условията на кризи“.
Повече прочетете на линка

В периода 21–22 март се проведе обучение на преподаватели от ПГТЕ „Христо Ботев“, участници по дейност 8 на проект Модернизиране на професионалното образование и обучение. Темата на обучението беше „Развиване на ключови умения за съвременните и бъдещи професии“, а обучителният процес беше организиран и реализиран от Ню Едюкейшън Център. Повече прочетете тук

В периода 21–22 март се проведе обучение на преподаватели по общообразователна подготовка от ПГТЕ „Христо Ботев“. Темата на обучението беше „Дигитална трансформация на учебния процес – ключови умения на 21 век“, а обучителният процес беше организиран и реализиран от Ню Едюкейшън Център. Повече прочетете на линка

На 27.03.2026 г. в ПГТЕ се проведе вътрешноинституционално обучение на тема „Ефективна стратегия за справяне и ограничаване на агресията в училище“, с обучител г-жа Соня Младенова. Повече за обучението четете тук

На 23 и 24.04.2026 г. в Професионална гимназия по техника и електротехника „Христо Ботев“ се проведе вътрешноинституционално обучение по Безопасност на движението по пътищата на тема: „Анализ на риска при управление на МПС“ с лектор инж. Георги Тодоров.
В обучението бяха разгледани:
• Етика на пътя
• Ситуационни модели на безопасно управление
• Безопасност на пътуването
• Анализ на действията на водача
• Защитна техника на управление
• Комуникация
На всички присъствали на обучението, бяха раздадени сертификати за участие.