На 23 и 24.04.2026 г. в Професионална гимназия по техника и електротехника „Христо Ботев“ се проведе вътрешноинституционално обучение по Безопасност на движението по пътищата на тема: „Анализ на риска при управление на МПС“ с лектор инж. Георги Тодоров.
В обучението бяха разгледани:
• Етика на пътя
• Ситуационни модели на безопасно управление
• Безопасност на пътуването
• Анализ на действията на водача
• Защитна техника на управление
• Комуникация
На всички присъствали на обучението, бяха раздадени сертификати за участие.